Jízda s přívěsem vyžaduje zvláštní opatrnost.
Rychlost
S přívěsem nejezděte rychleji než 80 km/h (výjimečně i do 100 km/h). Navíc dodržujte předpisy platné v dané zemi.
Se zvyšující se rychlostí se snižuje stabilita jízdní soupravy. Proto byste neměli za nepříznivých jízdních a povětrnostních podmínek využívat nejvyšší povolenou rychlost jízdy s přívěsem. To platí především na úsecích s klesáním.
Rychlost snižte hned, jakmile zpozorujete třeba jen nepatrné kyvné pohyby přívěsu. V žádném případě se nepokoušejte dalším zrychlením jízdní soupravu „srovnat“.
Jestliže je vozidlo prázdné a přívěs naložený, je rozdělení hmotnosti zvlášť nepříznivé. Musíte-li přesto jet s takto naloženou jízdní soupravou, jeďte pomalu.
Brzdění
Brzděte včas! Před klesáním zařaďte nižší jízdní stupeň, abyste využili brzdnou sílu motoru ►.
Při použití přívěsu s nájezdovou brzdou přibrzděte nejdříve lehce, potom tlak na brzdový pedál plynule zvyšujte. Při brzdění tak vyloučíte nárazy způsobované blokujícími koly přívěsu.
Teplota chladicí kapaliny
Zejména při vyšší vnější teplotě a při delším stoupání dávejte pozor na ukazatel teploty chladicí kapaliny Odkaz►. Včas přeřaďte na vyšší rychlostní stupeň.
Elektronická kontrola stability (ESC)
ESC – zejména se stabilizací jízdní soupravyOdkaz► – pomáhá stabilizovat vybočující nebo rozkmitaný přívěs. ESC nechte proto vždy zapnutý.