Utasításkönyv AUDI TT Roadster 2016
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Audi TT Roadster Vezetőasszisztens Fejlett műszaki megoldá...
Új fékbetétek
Az új fékbetéteknek az első 400 km alatt még nincs meg a teljes fékhatása, először be kell „kopniuk“. A kissé lecsökkent fékerőt a fékpedál erősebb lenyomásával lehet kiegyenlíteni. A bejáratási idő alatt kerülje a fékek nagy terheléseit.
Kopás
A fékbetétek kopása nagymértékben függ a használati feltételektől és a vezetési módtól. Különösen, ha gyakran közlekedik városban vagy rövid szakaszokon, vagy nagyon sportosan vezet.
Üzemi zajok
A sebességtől, a fékerőtől és a környezeti feltételektől (pl. hőmérséklet, páratartalom) függően fékezéskor zajok keletkezhetnek.
A nedvesség és a szórósó befolyása
Bizonyos körülmények esetén, mint pl. víztócsán áthaladás, heves esőzés, éjszakai pára vagy kocsimosás okozta nedvesedés, télen a betétre, illetve tárcsára rakódott jég hatására a fékhatás csökkenhet. Ilyenkor a fékeket először „szárazra kell fékezni“.
Nagyobb sebességeknél és bekapcsolt ablaktörlőnél a fékbetétek rövid időre felfekszenek a féktárcsákra. Ez - a vezető számára nem érezhetően - rendszeres időközönként történik, hogy a fékek jobb érzékelési idejét lehessen elérni esős időben.
Sózott úton is késhet a fékhatás, ha hosszú ideig nem történt fékezés. A só lerakódhat a féktárcsára és a betétekre, amit először fékezéssel el kell távolítani.
Korrózió
A féktárcsák korrózióját és a betétek elszennyeződését okozhatja a hosszú állás, alacsony futásteljesítmény és az alacsony igénybevétel.
A fékrendszer alacsony igénybevétele, valamint korrózió esetén ajánlott nagyobb sebesség mellett többszöri erős fékezéssel a betéteket és a tárcsákat megtisztítani .
Hiba a fékberendezésben
Ha észleli, hogy a pedálút hirtelen megnőtt, akkor lehet, hogy a kétkörös fékberendezés egyik köre meghibásodott. Haladéktalanul keresse fel a legközelebbi szakszervizt, hogy a hibát megszüntessék. Az odavezető úton csökkentett sebességgel haladjon, és útközben lényegesen nagyobb pedálerővel és hosszabb fékúttal kell számolnia.
Alacsony fékfolyadékszint
Alacsony fékfolyadékszint esetén a fékberendezésben hibák keletkezhetnek. A fékfolyadék szintjét elektronika felügyeli.
Fékerőrásegítő
A fékerőrásegítő erősíti a fékpedállal kifejtett nyomást.
FIGYELEM
  • A fékberendezés tisztítása céljából nagyobb fékezéseket csak akkor végezzen, ha azt az útviszonyok megengedik. A közlekedés más résztvevőit nem szabad veszélyeztetni – balesetveszély.
  • Soha ne hagyja a járművet leállított motorral gurulni - balesetveszély.
VIGYÁZAT
  • Soha ne hagyja a fékpedál enyhe lenyomásával a fékeket „súrlódni“, ha ténylegesen nem kell fékezni. Ez a fékek túlmelegedéséhez, és ezáltal hosszabb fékúthoz és nagyobb kopáshoz vezet.
  • Mielőtt egy hosszabb lejtős szakaszhoz ér, csökkentse a sebességet és válasszon egy alacsonyabb menetfokozatot. Ezáltal ki lehet használni a motor fékezőhatását és tehermentesíteni lehet a fékeket. Ha kiegészítőleg fékezni is kell, akkor az ne folyamatosan, hanem szakaszosan történjen.
Megjegyzés
  • Ha nem működik a fékerőrásegítő, akkor a fékpedált lényegesen erősebben kell lenyomni, mint normál esetben.
  • Ha utólagosan első légterelő spojlert, teli dísztácsákat vagy hasonlókat szereltet fel, akkor győződjön meg arról, hogy az első kerekekhez a levegő-hozzávezetés ne legyen korlátozva - máskülönben a fékberendezés túlságosan felmelegedhetne.

Minden kép, logó és szöveg az Audi © tulajdonát képezi. Ez a weboldal nincs kapcsolatban a Volkswagen - Audi céggel, sem a világ bármelyik leányvállalatával. További információ.  A weboldal szerzőjének kapcsolatba lépéséhez kattintson ide.