|
Obowiązuje dla samochodów: z automatycznym układem klimatyzacji
Funkcje są sterowane pokrętłami, przyciskami w pokrętle i przyciskami. Funkcje włącza się/wyłącza po naciśnięciu przycisków. Dioda LED w odpowiednim przycisku świeci się, kiedy funkcja jest włączona.
Najlepiej nacisnąć przycisk AUTO i nastawić temperaturę na 22 °C. Nastawioną temperaturę, automatyczny układ klimatyzacji utrzymuje na stałym poziomie. W tym celu, temperatura wypływającego powietrza, zakresy obrotów dmuchawy i podział strumieni powietrza zmieniają się samoczynnie. W trybie grzania, dmuchawa za wyjątkiem funkcji rozmrażania przełącza się na wyższe obroty dopiero, kiedy płyn chłodzący osiągnie wystarczającą temperaturę. Identyfikacja kluczyka: ustawienia automatycznego układu klimatyzacji zostają zapamiętane i przyporządkowane do kluczyka z pilotem.
Strumień powietrza można nastawiać pokrętłem -1- w małych zakresach. Aby uniknąć zaparowania szyb, dmuchawę należy pozostawić włączoną na niższym zakresie. Przepływ powietrza wypływającego z dmuchawy można dopasować ręcznie, w zależności od potrzeb. Aby dmuchawę można było regulować automatycznie, nacisnąć przycisk AUTO.
Tryb chłodzenia zostaje włączony/wyłączony po naciśnięciu przycisku A/C. Przy wyłączonym układzie chłodzenia, powietrze nie jest chłodzone ani osuszane. W ten sposób szyby mogą zaparować. Przy temperaturach zewnętrznych w zakresie ujemnym, układ chłodzenia wyłącza się automatycznie.
Temperaturę nastawia się w regulatorze -2-.
Po naciśnięciu przycisku AUTO tryb automatyczny zostanie włączony. Kiedy tylko dotknięty zostanie jeden z przycisków związanych z wentylacją, tryb pracy AUTO zostanie wyłączony. Tryb automatyczny zapewnia stałe temperatury we wnętrzu samochodu. Temperatura, objętość i strumienie powietrza są regulowane automatycznie.
Pokrętłem -3- da się nastawić strumienie powietrza. Aby strumienie powietrza można było regulować automatycznie, nacisnąć przycisk AUTO.
Okrągłe wyloty powietrza są regulowane w kokpicie link►.
Aby w wilgotnej porze roku uniknąć zaparowania przedniej szyby, zaleca się otworzyć boczne wyloty powietrza i odchylić je na bok.
Zamknięty obieg powietrza można włączać ręcznie albo automatycznie*.
- Włączanie/wyłączanie ręcznie sterowanego zamkniętego obiegu powietrza: nacisnąć przycisk .
- Automatyczny* zamknięty obieg powietrza: w Infotainment należy w tym celu uaktywnić automatyczny zamknięty obieg powietrza. Wybrać w Infotainment: przycisk MENU > Samochód > lewy przycisk sterujący >Ustawienia systemowe > Klimat > Automatyczny zamknięty obieg powietrza. Czujnik jakości powietrza dostosowany do spalin silnika wysokoprężnego i benzynowego, w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza automatycznie włącza/wyłącza zamknięty obieg powietrza.
W zamkniętym obiegu powietrza, powietrze we wnętrzu samochodu jest cyrkulowane i filtrowane. W ten sposób, w znacznej mierze układ zabezpiecza przed dostępem zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz do wnętrza samochodu. Podczas przejazdu przez tunele albo w korkach ulicznych, najlepiej włączyć zamknięty obieg powietrza ►.
Zamknięty obieg powietrza zostanie wyłączony po naciśnięciu przycisku albo AUTO albo MAX.
Przednia szyba i szyby boczne zostają rozmrożone lub osuszone możliwie szybko. Optymalny strumień powietrza wypływa zazwyczaj z wylotów poniżej przedniej szyby. Zamknięty obieg powietrza zostanie wyłączony. Regulacja temperatury następuje automatycznie.
Po naciśnięciu przycisku AUTO rozmrażanie zostanie wyłączone.
Jeżeli ogrzewanie tylnej szyby zostanie uaktywnione przy włączonym zapłonie, zarządzanie akumulatorami steruje w zależności od poziomu ładowania, czy włączenie jest możliwe. Inaczej działa ogrzewanie tylnej szyby podczas pracy silnika i w zależności od temperatury zewnętrznej zostaje automatycznie wyłączone po około 10 - 20 minutach.
Aby ogrzewanie tylnej szyby włączyć na stałe, nacisnąć przycisk REAR i przytrzymać dłużej, niż dwie sekundy. Opcja zostanie zapamiętana do ok. 15 minut po wyłączeniu zapłonu.