Minél hosszabb ideig maradnak a járművön a lerakódások, mint pl. rovarmaradványok, madárürülék, mézga vagy szórósó, annál erősebben károsíthatják a felületet. A magas hőmérsékletek, pl. a napsugárzás által, fokozzák a maró hatást.
A mosás előtt bő vízzel áztassa fel az erős szennyeződést.
A makacs szennyeződéseket, mint pl. madárürülék vagy a mézga, a legjobb, ha sok vízzel és egy mikroszálas kendővel távolítja el.
A téli szórási időszak végén mosassa le a járművének az alját is.
Nagynyomású tisztító
A nagynyomású tisztítóval történő mosásnál feltétlenül tartsa be a tisztítóra vonatkozó kezelési tudnivalókat. Ez különösen a nyomásra és a mosási távolságra vonatkozik. Ne irányítsa a vízsugarat közvetlenül az oldalablakok, az ajtók, a fedelek vagy a tolótető* tömítéseire, valamint a gumiabroncsokra, a gumicsövekre, a szigetelésekre, az érzékelőkre* vagy a kameralencsékre*. Tartson legalább 40 cm-es távolságot.
A havat és a jeget ne nagynyomású tisztítóval távolítsa el.
Semmi esetre se használjon körsugarú fúvókákat vagy kaparófúvókákat.
A víznek nem szabad 60 °C-nál melegebbnek lennie.
Automata mosóberendezés
A mosás előtt permetezze le a járművet.
Győződjön meg arról, hogy az ablakok és a tető* zárva vannak-e és az ablaktörlők ki vannak-e kapcsolva. Vegye figyelembe a mosóberendezés üzemeltetőjének az előírásait, különösen ha egyéb felszereltségek találhatók a járművén.
Részesítse előnyben a kefék nélküli mosóberendezéseket.
Kézi mosás
Tisztítsa meg a járművet felülről lefelé egy puha szivaccsal vagy mosókefével. Oldószermentes tisztítószereket használjon.
Azért, hogy a mosáskor a fényezés ne károsodjon, először szabadítsa meg a járművet a portól és a durva szemű szennyeződésektől. A legjobb, ha a rovarokat, a zsírfoltokat és az ujjlenyomatokat egy a matt fényezéshez való speciális tisztítóval távolítja el.
A terméket egy mikroszálas kendővel hordja fel. Azért, hogy a fényezés felületét ne támadja meg, ekkor kerülje az erős nyomást.
Öblítse le a járművet bő vízzel. Azután tisztítsa meg semleges samponnal és egy puha mikroszálas kendővel.
Öblítse le ismét a járművet sok vízzel és azután hagyja megszáradni a levegőn. Távolítsa el az esetleges vízmaradékokat egy bőrkendővel.
FIGYELEM
- A járművet csak kikapcsolt gyújtásnál, illetve a mosóberendezés üzemeltetőjének az előírásai szerint mossa – balesetveszély!
- Ha az alvázat vagy a kerékdobok belső oldalát tisztítja, akkor védje magát az éles szélű fémrészektől – vágási sérülések veszélye!
- A tisztítás után a fékhatás a nedvesség, illetve télen az eljegesedett féktárcsák és fékbetétek miatt késedelmesen alakulhat ki – balesetveszély! A fékeket először száRAZra kell fékezni.
VIGYÁZAT
- Ha a járművet egy automata mosóberendezésben mosatja, akkor a külső tükröket be kell hajtani, hogy elkerülje a sérüléseket. Az elektromosan behajtható külső tükröket* csak elektromosan szabad be-/kihajtani!
- Hasonlítsa össze a járművének a nyomtávját a mosóberendezés vezetősínjeinek a távolságával – a keréktárcsák és a gumiabroncsok sérülésének a veszélye!
- Hasonlítsa össze a járművének a magasságát és a szélességét a mosóberendezés alagútjának a magasságával és szélességével - sérülési veszély!
- Ne mossa a járművet tűző napon – a fényezés sérülésének a veszélye!
- Ne használjon durva szivacsot, érdes konyhai szivacsot vagy hasonlókat – a felület sérülésének a veszélye!
- Matt fényezésű járműrészek:
- Ne használjon polírozószert vagy kemény viaszt – a felület károsodásának a veszélye!
- Soha ne használjon viaszos konzerválószeres mosóprogramokat. Ez károsíthatná a mattfény effektust.
- Ne helyezzen el matricákat vagy mágneses táblákat a mattra fényezett járműrészeken, mivel az eltávolításukkor fényezési sérülések keletkezhetnek.
Környezetvédelmi tudnivalók
A járművet csak az arra kijelölt mosóhelyen mossa. Ott megakadályozható, hogy esetleg olajjal szennyezett mosóvíz kerüljön a csatornába.