A biztonsági övekkel kapcsolatos biztonsági előírások betartása által jelentősen csökken a sérülési veszély!
- A biztonsági övek maximális védőhatását csak a helyes üléshelyzetben éri el Link►.
- Nagy jelentősége van az övszalag elhelyezkedésének a biztonsági övek maximális védőhatásának a biztosítása érdekében Link►. Győződjön meg arról, hogy a biztonsági övek pontosan úgy vannak bekapcsolva, ahogy az ebben a fejezetben le van írva. A biztonsági öv helytelen bekapcsolása jelentős mértékben növelné egy baleset során a sérülési kockázatot!
- Az övszalagnak nem szabad beszorulva vagy megcsavarodva lennie, vagy éles peremeken dörzsölődnie.
- Egy biztonsági övvel soha nem szabad két személyt (még gyereket sem) bekapcsolni. Különösen veszélyes, ha az ölében ülő gyerekkel együtt kapcsolja be magát.
- Az övszalag alatt nem szabad szilárd vagy törékeny tárgyaknak (szemüveg, golyóstoll, stb.) lenniük, mert ezek sérüléseket okozhatnak.
- A vastag, laza ruházat (pl. kabát a zakó felett) korlátozza a helyes ülő testhelyzet felvételét és a biztonsági övek működését.
- Az övszalagot tisztán kell tartani, mert a nagymértékű elszennyeződése korlátozhatja az övautomatika működését Link►.
- Az öv zárnyelvének a bevezető nyílását nem zárhatja el papír vagy más szennyeződés, ugyanis ellenkező esetben a zárnyelv nem tud beakadni a helyére.
- A zárnyelvet csak a megfelelő üléshelyhez tartozó zárrészbe szabad bedugni – különben a védőhatás csökken.
- Rendszeresen ellenőrizze a biztonsági övek állapotát. Amennyiben az öv szövetszerkezetén, az övszalag összeerősítési helyein, a felcsévélő automatikáján vagy zárszerkezetén sérülést észlel, az adott biztonsági övet egy szakszervizben ki kell cseréltetni.
- A biztonsági öveket nem szabad kiszerelni vagy bármilyen úton vagy módon átalakítani. Ne próbálja saját maga javítani a biztonsági öveket.
- A sérült vagy beleset során igénybevett és emiatt megnyúlt biztonsági övet egy szakszervizben ki kell cseréltetni. Ezenkívül az övek feltekerő automatikáját is ellenőrizni kell.