Ciśnienie oleju w silniku

Nie jechać dalej i wyłączyć silnik. Sprawdzić poziom oleju w silniku link►.
- Jeżeli poziom oleju w silniku jest za niski, uzupełnić olej link►. Dalej można jechać dopiero, kiedy lampka kontrolna zgaśnie.
- Kiedy poziom oleju w silniku jest prawidłowy, a mimo to lampka kontrolna świeci się, należy wyłączyć silnik i nie wolno jechać dalej. Wezwać fachową pomoc.
Poziom oleju w silniku
Dotyczy: samochód z sygnalizacją poziomu oleju

Wyłączyć silnik i nie jechać dalej. Sprawdzić poziom oleju w silniku link► i niezwłocznie uzupełnić olej silnikowy link►.

Następnie dolać wskazaną ilość oleju link►.
Redukowanie poziomu oleju

W silniku znajduje się zbyt dużo oleju – niebezpieczeństwo uszkodzenia katalizatora albo silnika! Dojechać niezwłocznie do specjalistycznego serwisu, aby zlecić odsysanie oleju silnikowego. Należy unikać wysokiej liczby obrotów, pełnego przyspieszania i zbytnich obciążeń silnika.
Czujnik oleju

Paliwo dostało się do oleju silnikowego. W ten sposób powoli wzrasta poziom oleju, a lepkość oleju silnikowego spada. Poziom oleju w silniku nie można skorygować przez odessanie – niebezpieczeństwo uszkodzenia silnika! Następnie udać się do specjalistycznego serwisu, aby zlecić wymianę oleju silnikowego.

Czujnik sprawdzający poziom oleju silnikowego jest uszkodzony. Należy niezwłocznie dojechać do specjalistycznego serwisu i zlecić usunięcie usterki.

Czujnik sprawdzający ciśnienie oleju w silniku jest uszkodzony. Należy niezwłocznie dojechać do specjalistycznego serwisu i zlecić usunięcie usterki.
Polecenie jazdy dla rozgrzania silnika

Ze względu na niskie temperatury zewnętrzne albo częstą jazdę na krótkich odcinkach, paliwo dostaje się do oleju silnikowego. Jechać dla rozgrzania silnika, aby paliwo odparowało z oleju silnikowego. Należy przy tym unikać wysokich obrotów, pełnego przyspieszania i silnych obciążeń silnika.
Informacja
Sygnalizacja ciśnienia oleju
nie stanowi wskaźnika poziomu. Dlatego poziom oleju należy sprawdzać w regularnych odstępach czasu.
