A komplex feszültségellátás miatt az akkumulátorra vonatkozó minden munkát, pl. lekötés, csere stb. csak egy szakszervizzel végeztessen el ►.
Járművébe több, különböző technológiájú akkumulátor lehet beépítve:
- jármű-akkumulátor (pl. a motorindításhoz, az alap-feszültségellátás biztosításához) Link►, ill. Link►
- kiegészítő akkumulátor (pl. az energia-visszanyeréshez, többletfelszereltségekhez) Link►
A jármű leállítása hosszabb ideig
Hosszabb állásidő esetén a jármű-akkumulátor egyre jobban lemerül Az indítási képesség fenntartása érdekében az elektromos fogyasztók visszaszabályozásra vagy kikapcsolásra kerülnek Link►.
Néhány komfortfunkció, mint pl. a belső világítás vagy az elektromos ülésállítás, bizonyos körülmények között nem áll rendelkezésre. A komfortfunkciók ismét rendelkezésre állnak, ha bekapcsolja a gyújtást és beindítja a motort.
A fogyasztók lekapcsolása ellenére az akkumulátor hosszabb állásidők esetén a nyugalmi áramfelvétel miatt mélyen kisülhet. A mély kisülésnek egy kémiai reakció a következménye, ami az akkumulátort belülről károsítja. Ennek elkerülése érdekében az akkumulátort havonta tölteni kell Link►.
Tájékozódjon egy szakszervizben.
A hideg évszak különösen igénybe veszi az akkumulátort. Egy csökkent indítóképesség a következmény. Ezért a hideg évszak kezdete előtt ellenőriztesse az akkumulátort a szakszervizével.
- A járművében az akkumulátorokon vagy az elektromos rendszeren végzendő minden munka során sérülések, baleset- és tűzveszély jöhet létre. Ezért minden munkálatot csak egy szakszerviznek szabad elvégeznie.
- A töltőkábelt vagy az indítókábelt semmilyen esetben sem szabad közvetlenül járműve akkumulátorára csatlakoztatni. Kizárólag a motorházban található csatlakozásokat szabad használni Link►.
VIGYÁZAT
- Hosszabb állásidő esetén védje az akkumulátort a „befagyástól“ és ezáltal a károsodástól Link►.
- A csomagtér-padlólemez alatt, egy burkolat mögött elektromos részegységek találhatók, amelyek a működés közben felmelegednek. Annak érdekében, hogy a részegységek ne melegedjenek túl, a csomagtér-padlólemez alá nem szabad semmilyen tárgyat, pl. takarót helyezni. Túlmelegedés esetén a részegységek rövid időre kikapcsolnak. Ezt a műszerfalbetétben megjelenő megjegyzés jelzi mindaddig, amíg a hőmérséklet újra el nem éri a normál értéket.