Käyttöohje Vuoden 2018 Audi Q5 -versio
Audi Q5Infotainment NavigointiVaaratiedotukset
Koskee: autoja jossa Audi connect Infotainment ja vaaratiedotukset
Kuva 218Esimerkki: vaaratiedotuksen näyttö kuljettajan informaatiojärjestelmässä
Kuva 218Esimerkki: vaaratiedotuksen näyttö kuljettajan informaatiojärjestelmässä
Kuva 219Esimerkki: vaarallisten paikkojen näyttö kartalla
Kuva 219Esimerkki: vaarallisten paikkojen näyttö kartalla
Vastaanotettu vaaratiedotus näkyy kuljettajan informaatiojärjestelmässä Kuva 218 symbolilla -1- merkittynä. Vaaratiedotukset saadaan piiloon painamalla monitoimiohjauspyörän painiketta .
Vaarallisten paikkojen näyttö kartalla
Painele painiketta NAV/MAP, kunnes kartta tulee näkyviin.
Onnettomuuksien ja ongelmatilanteiden aiheuttamat vaaralliset paikat näkyvät kartalla Kuva 219.
Kun reittiedot linkki on kytketty päälle, myös nämä vaaralliset tilanteet/paikat näkyvät -1- Kuva 219.
Opastuksen ollessa aktiivisena omaa reittiä koskevat onnettomuudet ja ongelmatilanteet näkyvät värillisinä liikennemerkkeinä -2- Kuva 219. Oman reitin ulkopuoliset onnettomuudet ja ongelmatilanteet näkyvät harmaina liikennemerkkeinä -3-.
Mikäli opastus ei ole aktiivisena, kaikki onnettomuudet ja ongelmatilanteet näkyvät värillisinä liikennemerkkeinä.
Näyttö online-liikennetiedotuksissa
Onnettomuuksien ja ongelmatilanteiden aiheuttamat vaaralliset paikat näkyvät myös liikennetiedotusten yleiskuvassa Kuva .
Painele painiketta NAV/MAP, kunnes kartta tulee näkyviin.
Valitse: Vasen ohjauspainike > Liikennetiedotukset.

Kaikki kuvat, logot ja tekstit ovat Audi ©: n omaisuutta. Tällä verkkosivustolla ei ole suhdetta Volkswagen - Audi - yhtiöön tai mihinkään sen tytäryhtiöihin maailmassa. more information. Ota yhteyttä tämän verkkosivuston kirjoittajaan Napsauta tätä.