- rys.1 Zestaw wskaźników: silnik wyłączony (faza Stop)
Przekładnia ręczna: po zatrzymaniu się samochodu należy przełączyć na bieg jałowy i zwolnić pedał sprzęgła.
Przekładnia automatyczna: zahamować samochód aż do zatrzymania się i pozostawić nogę na pedale hamulca.
Silnik zostanie wyłączony. Na wyświetlaczu zestawu wskaźników, u dołu, w wierszu informacji pojawia się lampka kontrolna .
Przekładnia ręczna: kiedy pedał sprzęgła jest wciśnięty, silnik ponownie uruchamia się. Lampka kontrolna gaśnie.
Przekładnia automatyczna: po zdjęciu nogi z pedału hamulca, silnik ponownie się uruchamia. Lampka kontrolna gaśnie.
Dalsze informacje dotyczące przekładni automatycznej
Silnik zostaje zatrzymany przy położeniach dźwigni przełączania P, N i D/S, oraz w trybie tiptronic. W położeniu dźwigni przełączania P, silnik pozostaje wyłączony również, kiedy noga zostanie zdjęta z pedału hamulca. Silnik uruchamia się znów dopiero po włączeniu innego zakresu jazdy i po zwolnieniu hamulca.
Kiedy w fazie Stop włączone zostanie położenie R, silnik ponownie się uruchomi.
Przełączyć płynnie z D/S na P, aby uniknąć nieoczekiwanego uruchomienia silnika podczas przełączania przez R.
Można samodzielnie sterować, czy silnik ma zostać wyłączony, czy nie, zmniejszając lub zwiększając siłę hamowania. Kiedy hamulec zostanie tylko lekko wciśnięty, np. w ruchu drogowym Stop-and-Go, albo podczas skręcania, przy zatrzymaniu się samochodu nie zostanie włączona faza Stop. Kiedy tylko hamulec zostanie silniej naciśnięty, silnik wyłączy się.
Informacja
- Po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika przez system Start-Stop, zapłon pozostaje włączony. Upewnić się przed wyjściem z samochodu, że zapłon jest wyłączony.
- W samochodzie z przekładnią ręczną, w trakcie fazy Stop wcisnąć pedał hamulca, aby zabezpieczyć samochód przez toczeniem się.
- Kiedy w samochodzie z przekładnią ręczną, silnik zaczyna gasnąć, można go bezpośrednio ponownie włączyć, natychmiast naciskając pedał sprzęgła.