W tym samochodzie inteligentny system zarządza energią elektryczną Link. System zarządzania energią zapewnia lepsze ładowanie akumulatora również w samochodzie bez systemu nadzorowania akumulatorów. Aby dodatkowa energia elektryczna mogła być również dostępna po wymianie akumulatora, najlepiej stosować wyłącznie akumulatory tego samego typu i producenta (jak zamontowane fabrycznie w samochodzie). Aby z funkcji zarządzania energią można było prawidłowo korzystać po wymianie akumulatora, należy zlecić zakodowanie akumulatora w systemie zarządzania energią, w specjalistycznym serwisie.
Nowy akumulator musi mieć tę samą pojemność, napięcie (12 woltów), prąd, budowę i posiadać uszczelnienia korków. Akumulator musi spełniać normę TL 825 06 (od kwietnia 2008) i VW 7 50 73 (od kwietnia 2010).
Ostrożnie!
- Samochód np. z systemem Start-Stop* jest wyposażony w specjalny akumulator o stałym cyklu (np. typ: akumulator AGM). W wyniku zamontowania innego akumulatora może dojść do problemów z elektroniką samochodową. Dlatego należy się upewnić, że podczas wymiany akumulatora użyty został taki akumulator, który jest zgodny dokładnie ze specyfikacją akumulatora oryginalnego.
- Zwrócić uwagę, aby wąż odpowietrzający był zawsze podłączony do pierwotnego otworu w pobliżu akumulatora. W przeciwnym razie mogą wydostać się gazy lub elektrolit.
- Uchwyt i zaciski akumulatora muszą być zawsze prawidłowo przymocowane.
- Przed rozpoczęciem wszelkich prac przy akumulatorze stosować się do ostrzeżeń Link.
Informacja o środowisku
Akumulatory zawierają szkodliwe substancje, jak kwas siarkowy i ołów. Stąd, należy je utylizować zgodnie z przepisami i nie wolno wyrzucać razem z odpadami domowymi! Zwrócić uwagę, aby wymontowany akumulator nie przewrócił się, ponieważ mogłoby dojść do rozlania się elektrolitu!