Wymiana żarówek wymaga fachowej wprawy.
Elementy świetlne LED*,
i ksenon są bezobsługowe i nie można ich wymieniać. W razie naprawy, należy zwrócić się do specjalistycznego serwisu.
Jeżeli żarówki znajdujące się przedziale silnikowym mają być wymieniane samodzielnie, należy pamiętać, że przedział silnikowy stanowi niebezpieczną strefę ►.
- Prace w przedziale silnikowym, po rozgrzaniu się silnika do temperatury roboczej wymagają szczególnej ostrożności - niebezpieczeństwo oparzenia!
- W żarówkach występuje ciśnienie, dlatego podczas wymiany mogą one eksplodować - niebezpieczeństwo zranienia!
- Żarówek wyładowczych (światło ksenonowe) nie wolno wymieniać samodzielnie! Przy żarówkach wyładowczych postępować ostrożnie z modułem wysokonapięciowym. W przeciwnym razie może wystąpić zagrożenie życia!
- Podczas wymiany żarówki zwrócić uwagę, aby nie skaleczyć się o ostre krawędzie, szczególnie w obudowie reflektora.
OSTROŻNIE
- Każdorazowo, przed rozpoczęciem pracy przy instalacji elektrycznej należy wyłączyć zapłon - niebezpieczeństwo zwarcia!
- Przed wymianą żarówki wyłączyć reflektory lub światła parkowania.
- Postępować ostrożnie, aby nie uszkodzić żadnych elementów.
- Przestrzegać prawidłowego ułożenia pokryw przy reflektorach, aby nie mogła się przedostać woda i nie ograniczyła skuteczności działania elementów świetlnych.
- Nie chwytać bańki żarówki gołą ręką, użyć w tym celu tkaninę lub papier - pozostawione odciski palców w wyniku rozgrzania się włączonej żarówki odparują i mogą zostać skroplone na lustrzanej powierzchni reflektora.
Informacja dotycząca środowiska
Informację na temat sposobu utylizacji uszkodzonych żarówek można uzyskać w specjalistycznym serwisie.
Informacja
- W regularnych odstępach czasu sprawdzać działanie elementów oświetlenia w samochodzie, przede wszystkim oświetlenia zewnętrznego. Służy to nie tylko własnemu bezpieczeństwu, również bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.
- Przed wymianą żarówki przygotować odpowiednią żarówkę zastępczą.