|
Obowiązuje dla: samochód z selektywną redukcją katalityczną
Króciec wlewu czynnika AdBlue znajduje się obok króćca oleju napędowego.
Zbiornik czynnika AdBlue ma pojemność ok. 12 l (24 l*).
Kiedy na wyświetlaczu zestawu wskaźników pojawia się wezwanie do uzupełnienia czynnika AdBlue, należy dolać co najmniej wskazaną ilość AdBlue. Tylko taka ilość na uzupełnienie gwarantuje, że zmiana zostanie zidentyfikowana przez system, co umożliwi ponowne uruchomienie silnika.
Zaparkować samochód na poziomej nawierzchni.
Wyłączyć zapłon.
Otworzyć pokrywę wlewu paliwa link►.
Korek wlewu wykręcić z króćca do napełniania w lewą stronę
rys. 296►.
AdBlue może spowodować oparzenia skóry, oczu i dróg oddechowych. Miejsce kontaktu z tym płynem natychmiast spłukać dużą ilością wody. W razie potrzeby udać się do lekarza.
- Stosować tylko czynnik AdBlue zgodny z normą ISO 22241-1. Nie dodawać do czynnika AdBlue żadnych preparatów i nie rozcieńczać go wodą.
- Nie wolno wlać czynnika AdBlue do zbiornika oleju napędowego ani oleju do zbiornika AdBlue. Jeżeli zdarzy się zatankować niewłaściwe paliwo do zbiornika, w żadnym razie nie uruchamiać silnika - niebezpieczeństwo uszkodzenia układu paliwowego i silnika! Wezwać fachową pomoc.
- AdBlue narusza powierzchnię zewnętrzną taką jak np. lakierowane elementy samochodu, tworzywa i dywaniki. Usunąć zawsze ciecz możliwie szybko, wilgotną ścierką z dużą ilością zimnej wody. Jeżeli czynnik AdBlue skrystalizuje, zastosować ciepłą wodę i gąbkę. Nie usunięte pozostałości AdBlue skrystalizują po pewnym czasie i mogą uszkodzić powierzchnię lakieru.
- Butelki z uzupełnieniem albo kanistra nie należy stale wozić w samochodzie, ponieważ w razie nieszczelności, wyciekający czynnik może uszkodzić wnętrze samochodu.
- Nie dopuścić, żeby AdBlue poplamił odzież. Miejsce kontaktu z tym płynem natychmiast spłukać dużą ilością wody.
Informacja
Należy również przestrzegać wskazań producenta czynnika AdBlue, dotyczących stosowania i magazynowania.