|
Gjelder for: biler med Audi pre sense

Denne meldingen vises hvis pre sense ikke fungerer som det skal. Dette kan for eksempel skyldes en defekt sensor. Kjør snarest mulig til et autorisert verksted for å få reparert feilen.

Denne meldingen vises hvis radarsensorene og kameraet har redusert sikt, for eksempel på grunn av blader, snø, kraftig vannsprut eller skitt. Rengjør sensorene og området rundt kameraet Bilde ► eller Bilde ►.

Hvis tilhengerstikkontakten tas i bruk på biler med fabrikkmontert tilhengerfeste, slås funksjonene i pre sense rear av. Ved ettermontert tilhengerfeste er det ikke garantert at funksjonen slås av.

Denne meldingen vises blant annet hvis ESP ikke fungerer som det skal eller er slås av.

Denne meldingen vises hvis delsystemer i for eksempel ESP slutter å virke midlertidig. Kjør til et autorisert verksted for å få reparert feilen hvis denne meldingen vises flere ganger.

Denne meldingen vises hvis funksjonene i pre sense slås av i infotainment eller systemet ikke er klart til bruk.