A következőkre vonatkozik: összkerékhajtással szerelt járművek
Általános tudnivalók
Összkerékhajtásnál a meghajtóerőt a szükségnek megfelelően a négy kerékre osztja el. Ez automatikusan történik függetlenül a vezetési módtól, valamint az útviszonyoktól. Lásd a Link► is.
Az összkerék rendszer a meghajtóerőket változóan osztja el az első és a hátsó tengely között. Együtt hat a kerekenkénti nyomatékvezérléssel, ami a kanyarokban haladáskor avatkozik be Link►. A sport differenciálművel* az erőelosztás a hátsó kerekeknél változtatható és a drive select rendszerrel beállítható Link►.
Az összkerékmeghajtási koncepció magas motorteljesítményekhez van hozzáigazítva. Az Ön járműve rendkívüli teljesítményű és mind normál útviszonyoknál, mind hó és jég esetén kiváló menettulajdonságokkal rendelkezik. Éppen ezért szükséges meghatározott biztonsági előírások betartása ►.
Téli gumik
Az összkerékhajtás miatt a jármű a szériaszerűen szerelt gumiabroncsokkal is jól vezethető téli útviszonyok között. Ennek ellenére ajánljuk Önnek, hogy télen mind a négy kerékre téli, illetve minden időjárási körülmények között használható gumiabroncsokat szereltessen, hogy ezáltal a fékhatás javuljon.
Hólánc
Ha a hólánc használata kötelező, akkor azt az összkerékhajtású járműveknél is fel kell szerelni Link►.
A gumiabroncsok cseréje
Az összkerékhajtású járműveknél csak azonos gördülési sugarú gumiabroncsokat szabad használni. Kerülje a különböző mintázatú gumiabroncsok használatát is Link►.
Terepjáró?
Néhány modellnél a szabad hasmagasság túl kicsi ahhoz, hogy nem szilárd burkolatú utakon haladjon. Ezért kerülje a terepen való közlekedést.
- A vezetési módot ezért mindig az út- és közlekedési viszonyoknak megfelelően válassza meg. A megnövekedett biztonságot ne használja felesleges kockázatvállalásra – balesetveszély!
- A jármű fékhatásának a gumik tapadása szab határt. Ezért ez nincs másképp, mint a kétkerékhajtású járműveknél. Ezért nem szabad a síkos, csúszós úton is meglévő jó gyorsítóképességet magas sebesség elérésére használni - balesetveszély!
- Vizes úton vegye figyelembe, hogy túl nagy sebességnél az első kerekek „felúszhatnak“ a vízfelületre (aquaplaning). Ekkor – ellentétben az elsőkerék-hajtású járművekkel – a felúszás kezdetét nem jelzi a motor hirtelen felpörgése. Ezért a sebességét az útviszonyoknak megfelelően válassza meg – balesetveszély!