Käyttöohje Vuoden 2017 Audi A3 -versio
Audi A3 Infotainment Media Median soitto
Mediakirjaston kautta käytettävissäsi on eri luokkia audio-/videotiedostojen* valitsemiseksi.
Kuva 251Esimerkki: luokat – USB-tikku
Kuva 251Esimerkki: luokat – USB-tikku
Kuva 252Esimerkki: luokat – USB-tikku
Kuva 252Esimerkki: luokat – USB-tikku
Paina painiketta MEDIA. Painele vasenta ohjauspainiketta, kunnes lähdeluettelo tulee näkyviin. Valitse ja vahvista haluamasi lähde.
-1- Aktiivinen lähde
Aktiivinen lähde näkyy korostettuna. Liitetystä laitteesta tai online-mediapalvelusta* tai internet-radiosta* riippuen aktiivisen lähteen -1- symboli saattaa muuttua. Laitenimi voi olla näkyvissä (esim. MyPhone). Esimerkissä on USB-tikku Kuva 251, yhdistettynä Audi music interfaceen*.
Aktiivisesta lähteestä riippuen voidaan valita audio-/videotiedostoja* seuraavista luokista ja siirtää ne toistolistalle:
-2- Suosikit
Luokka Suosikit ilmestyy, jos suosikkilistalle on tallennettu vähintään yksi merkintä (tallenne). Ks. linkki.
-3- Esittäjät
Kaikki saatavilla olevat esittäjät näkyvät. Valitse ja vahvista esittäjä, albumi ja lopuksi kappale.
-4- Albumit
Kaikki saatavilla olevat albumit näkyvät. Valitse ja vahvista albumi ja sitten kappale.
-5- Tyylilajit
Kaikki saatavilla olevat tyylilajit näkyvät. Valitse ja vahvista tyylilaji (esim. Pop), esittäjä, albumi ja lopuksi kappale.
-6- Kappaleet
Kaikki saatavilla olevat kappaleet näkyvät. Valitse ja vahvista kappale.
-7- Hakemistot
Kansiorakenne tai nimike-/kappalelista näkyy. Valitse tarvittaessa kansio. Valitse ja vahvista kappale.
-8- Soittolistat
Kaikki saatavilla olevat lähteen soittolistat ja älykkäät soittolistat tulevat näkyviin. Valitse ja vahvista soitto-/toistolista ja sitten kappale.

Älykkäät soittolistat:

  • Viimeksi soitetut kappaleet: Valitun lähteen viimeksi soitetut kappaleet tulevat näkyviin.
  • Soitetuimmat: Valitun lähteen useimmin soitetut kappaleet tulevat näkyviin.
  • 5 tähteä1 tähti: Valitun lähteen kappaleet näkyvät arvioinnista riippuen.
  • Ei arvioitu: Valitun lähteen kaikki tiedostot ilman arviointitietoja (esim. ID3-tageja) tulevat näkyviin.
-9- Videot*
Kaikki saatavilla olevat videotiedostot näkyvät. Valitse ja vahvista videotiedosto.
Huomautus
  • Saatavilla ovat vain kyseisen median tukemat luokat. Esim. CD-/DVD-ROM-kappaleita ei voi valita luokkien Esittäjät, Albumit tai Tyylilajit kautta. iPodin/iPhonen (lähde: Audi music interface* linkki) kautta saatavilla ovat lisäksi luokat Podcastit, Äänikirjat ja Säveltäjät.
  • Videokuva näkyy turvallisuussyistä vain auton seisoessa paikallaan. Ajon aikana vain videon ääni toistuu.
  • Kun kannettava soitin synkronoidaan "pilvipalvelujen" (iCloud) avulla, soitto-/toistolistat saattavat näkyä väärin MMI-järjestelmässä. Käytä kyseisen laitteen paikallista mediakirjastoa.

Kaikki kuvat, logot ja tekstit ovat Audi ©: n omaisuutta. Tällä verkkosivustolla ei ole suhdetta Volkswagen - Audi - yhtiöön tai mihinkään sen tytäryhtiöihin maailmassa. more information. Ota yhteyttä tämän verkkosivuston kirjoittajaan Napsauta tätä.