Pravidelně kontrolujte, zda pneumatiky nejsou poškozené (díry, zářezy, trhliny a vyboulení). Z profilu pneumatik odstraňujte cizí částice.
Na obrubník nebo podobné překážky najíždějte pomalu a pokud možno kolmo.
Vadné ráfky nebo pneumatiky nechte ihned vyměnit.
Chraňte pneumatiky před olejem, tukem a pohonnými hmotami.
Pokud kola demontujete, označte je, abyste při opětovné montáži mohli zachovat směr jejich otáčení.
Demontovaná kola, resp. pneumatiky vždy skladujte na chladném, suchém a pokud možno temném místě.
- Nikdy nejezděte rychleji, než maximální povolenou rychlostí pro Vaše pneumatiky. Tím se pneumatiky příliš zahřívají. Může to vést dokonce k prasknutí pneumatiky – nebezpečí nehody!
- Rychlost jízdy vždy přizpůsobte stavu vozovky a podmínkám dopravy. Jezděte opatrně a snižte svou rychlost na zledovatělých a kluzkých silnicích. I samotné zimní pneumatiky ztrácejí na náledí přilnavost.
UPOZORNĚNÍ
- Dbejte na to, aby byly letní i zimní pneumatiky konstruovány pro podmínky typické pro dané roční období. V zimních měsících doporučujeme používat zimní pneumatiky. Letní pneumatiky výrazně ztrácejí při nižších teplotách svou elasticitu, a tím i přilnavost a brzdné schopnosti. Na letních pneumatikách mohou v provozu při velmi nízkých teplotách vznikat trhliny na profilu, a tím se pneumatiky mohou trvale poškodit, což může vést k hlasitému hluku a nevyváženosti kol.
- Lesklé, leštěné nebo galvanicky chromované ráfky se za zimních podmínek nesmějí používat. Povrch ráfků z výrobních důvodů neobsahuje dostatečnou antikorozní ochranu a mohl by se posypovou solí nebo podobnými prostředky trvale poškodit.