|
- rys. 1 Przestrzeń bagażnika: zaczep do holowania (przykład usytuowania)
Dotyczy samochodów: ze zdejmowanym zaczepem do holowania
Zakładanie i zdejmowanie zaczepu do holowania musi być starannie przeprowadzane.
Zdejmowana głowica zaczepu do holowania znajduje się pod wykładziną podłogi w bagażniku samochodu.
Normalnie możliwe jest ręczne zakładanie i zdejmowanie głowicy zaczepu.
Stosowanie dodatkowego wyposażenia /akcesoriów do zaczepu do holowania
Należy pamiętać, że stosowanie nieodpowiednich elementów, montowanych na zaczepie do holowania (jak np. uchwyt do roweru), może spowodować uszkodzenie głowicy kulistej zaczepu. Ze względu na własności materiału, takie uszkodzenia zaczepu do holowania powodują zwiększone ryzyko i w sytuacji ekstremalnej mogą prowadzić do pęknięcia zaczepu podczas jazdy OSTRZEŻENIE.
Stąd, przed zakupem wyposażenia upewnić się, że element nadaje się do montażu na zaczepie do holowania w danym samochodzie i został dopuszczony do stosowania. Aby uniknąć uszkodzenia głowicy kulistej przez elementy wyposażenia nie posiadające homologacji, najlepiej nabywać akcesoria do zaczepów do holowania u partnera serwisowego Audi. Patrz również
►Link.
- Na zaczepie do holowania w samochodzie montować tylko takie wyposażenie, dla którego istnieje pewność, że głowica zaczepu nie będzie uszkodzona. Stosowanie nieodpowiedniego wyposażenia może doprowadzić do poważnych uszkodzeń głowicy kulistej, których następstwem może być pęknięcie zaczepu do holowania podczas jazdy – niebezpieczeństwo wypadku.
- Do zakładania lub zdejmowania głowicy zaczepu nie wolno używać żadnych narzędzi. Mechanizm blokujący mógłby wtedy ulec uszkodzeniu tak, że skuteczność zaczepu do holowania nie byłaby zagwarantowana – niebezpieczeństwo wypadku.
Informacja
- Nie dokonywać żadnych zmian lub napraw głowicy, ani pozostałych elementów zaczepu do holowania.
- W razie trudności w obsłudze lub problemów zwrócić się do specjalistycznego serwisu.
- Sprawdzić przed każdą jazdą, czy głowica zaczepu została prawidłowo zabezpieczona ►Link.
- Nigdy nie odblokować głowicy z podłączoną przyczepą lub innym urządzeniem (np. wspornikiem do roweru).
- Jeżeli samochód ma jechać bez przyczepy, głowicę kulistą należy zdjąć. Sprawdzić, czy zaślepka została prawidłowo umieszczona we wnęce i czy założona jest osłona w zderzaku.
- Przed myciem samochodu strumieniem pary należy zdjąć głowicę kulistą. Upewnić się, że zaślepka została prawidłowo umieszczona we wnęce i założona jest osłona w zderzaku.
- Do zakładania i zdejmowania głowicy stosować rękawice ochronne zawarte w komplecie.