- rys. 1 Dźwignia wycieraczek: obsługa przednich wycieraczek
- rys. 2 Dźwignia wycieraczek: obsługa tylnej wycieraczki
Przesunąć dźwignię wycieraczek w odpowiednie położenie:
-0- - Wycieraczki wyłączone
-1- - Okresowe wycieranie szyby Aby przedłużyć/skrócić przerwy między załączaniem się wycieraczek, należy przesuwać wyłącznik -A- w lewo/w prawo. W samochodzie wyposażonym w czujnik deszczu*
wycieraczki uaktywniają się automatycznie powyżej prędkości jazdy ok. 4 km/h. Im wyższy jest nastawiony poziom czujnika deszczu*
(wyłącznik -A- w górę), tym wcześniej wycieraczki reagują na wilgoć na przedniej szybie.
-2- - Powolne wycieranie szyby
-3- - Szybkie wycieranie szyby
-4- - Jednorazowe wytarcie szyby
-5- - Czyszczenie przedniej szyby Aby usunąć krople wody, wycieraczki włączają się w czasie jazdy jeszcze raz, po kilku sekundach. Tę funkcję można wyłączyć, jeżeli w ciągu 10 sekund po dodatkowym wytarciu, dźwignia zostanie przesunięta w położenie -5-. Przy następnym włączeniu zapłonu, funkcja dodatkowego wytarcia będzie ponownie aktywna.
Zaraz po włączeniu wstecznego biegu i jednocześnie po włączeniu przedniej wycieraczki, automatycznie włącza się tylna wycieraczka.
Mycie reflektorów*
. Urządzenie do mycia reflektorów*
pracuje tylko po włączeniu świateł mijania. Kiedy dźwignia zostanie poruszona w położeniu -5-, reflektory będą czyszczone w określonych odstępach czasu.
-6- - Wycieranie tylnej szyby Wycieraczka tylnej szyby porusza się co 4 sekundy.
-7- - Czyszczenie tylnej szyby Liczba włączeń wycieraczek zależy od tego, jak długo dźwignia zostanie przytrzymana w położeniu -7-.
OSTRZEŻENIE
- Czujnik deszczu posiada jedynie funkcję asystenta. Nie zwalnia on kierowcy z obowiązku ręcznego włączania wycieraczek.
- Przedniej szyby nie można smarować hydrofobowymi preparatami do szyb. W niekorzystnych warunkach widoczności, np. wilgoć, ciemność lub nisko położone słońce może dochodzić do silnego oślepiania – niebezpieczeństwo wypadku! Ponadto możliwe jest warkotanie piór wycieraczek.
- Prawidłowy stan piór wycieraczki jest niezbędny dla zachowania dobrej widoczności i bezpiecznej jazdy Link – niebezpieczeństwo wypadku!
Ostrożnie!
- W okresie mrozów należy sprawdzić, czy pióra wycieraczek nie przymarzły. Jeżeli przymarznięte wycieraczki szyby zostaną włączone, może dojść do uszkodzenia piór wycieraczek!
- Przed wjechaniem samochodem do myjni należy wyłączyć wycieraczki (dźwignia w położeniu 0). W ten sposób można zabezpieczyć się przed niespodziewanym włączeniem i uszkodzeniem wycieraczek.
Informacja
- Zablokowane lub zabrudzone pióra wycieraczek powodują powstawanie smug. W ten sposób może dojść do ograniczenia funkcji czujnika deszczu* . Regularnie sprawdzać stan piór wycieraczek.
- Dysze w urządzeniu do mycia szyb są ogrzewane* przy włączonym zapłonie i w niskich temperaturach.
- Po zatrzymaniu się na chwilę, np. przed światłami, nastawiona szybkość wycieraczek zostanie automatycznie zmniejszona o jeden stopień.